Zaburzenia odżywiania Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Portal   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
W trosce o prywatność użytkowników osoby nie zarejestrowane widzą jedynie wybraną część forum.

Poprzedni temat «» Następny temat
Metoda substytucji
Autor Wiadomość
Nikitka 
User

Wysłany: 2013-06-16, 16:48   

Stumm

Myślę,że wszystko jest ze sobą powiązane. Ja niby nadwagi nie mam. BMI mam w normie (bliżej dolnej granicy),jednak czuję się jak tluste monstrum (i tak siebie widzę w lustrze).
Czasem gdy idę ulicą i widzę swoje nogi w jakiejś szybie "myślę wo ale zgrabne" -> zawsze jest to na etapie gdy nie wiem ,że należą do mnie. Gdy orientuję się,że są moje wtedy od razu widzę tłuszcz:/

Co do substytutów to coś jest z tą pustką. Ja najchętniej cały czas miałabym coś w buzi. Bardziej komfortowo się wtedy czuję. Gumy, napoje itp wybieram dlatego bo prawie wcale nie mają kcal.

Odnośnie owoców to ja się ich boję (chociaż uwielbiam). Ale tyle się naczytałam o tym,że trzeba jeść je z umiarem ,że wzbudzają taki sam lęk jak czekolada:/

Stumm 
User
Stumm

Wysłany: 2013-07-10, 15:22   

Pochwalę się: od kilku dni udało mi się bardzo rygorystycznie ograniczyć substancje słodzące i inne świństewka.

Niestety, palę znacznie więcej papierosów. I mimo wszystko moje myśli ciągle krążą wokół lęku przed tym, że może mi się nie udać. Jednak wiem, że początek jest trudny.

Walczę!

meme 
Pogromca postów
arytmia uczuć

Wysłany: 2013-08-17, 18:49   

Stumm, i jak Ci idzie?
Powolutku, nie od razu wszystko..

Ja z tych problemów które opisałyście znam wiele, ale najbardziej mnie męczy to moje uzależnienie od jedzenia czegoś praktycznie non-stop.. Też piję wiele herbaty i kawy, jak jestem głodna, a głodna jestem cały czas..

Trzcinka 
User

Wysłany: 2013-09-17, 21:41   

Z mojego doświadczenia wiem, że metoda substytucji jest bardzo pomocna, wręcz niezbędna.. Ale niewystarczająca.

meme, wiem co to znaczy nieustanny głód :kiss:

Stumm 
User
Stumm

Wysłany: 2013-09-22, 14:22   

Zrobiłam sobie ,,urlop" od forum. Wybaczcie, że tak długo nie odpisywałam.

Obecnie jest znacznie lepiej - nie ,,opijam" się już tak straszliwie, staram się nie kupować aspartamowych pseudo-słodyczy, z napojów słodzonych syntetycznymi substancjami powoli staram się rezygnować na rzecz soków owocowych (jasne, że tych pierwszych jest znacznie większy udział, zauważyłam jednak, że soku wystarcza mi jedna szklanka na dłuższy czas i nawet lepiej mi gasi pragnienie, a cholernej coli light potrafię wypić dwa-trzy kubki w ciągu kilku minut).

Jem co 4 - 5 godzin, co chyba okazało się najbardziej pomocne. Nie jestem ciągle głodna i napięta.

MalwinaMalwa 
User

Wysłany: 2017-08-01, 12:59   

Nie wiem do końca jak sobie poradzić z kompulsywnym jedzeniem. Chyba to cholernie ciężka sztuka. Na początek może, czymś zastąpić tę kolę ze słodzikami. Bo to tylko pogorszy wasze zdrowie, a przecież wszyscy chcemy być zdrowi. Może by tak zastąpić colę wodę mineralną. Choćby Piwniczanką, bo ważny jest magnez w wodzie mineralnej i wapń. Czyli to co potrzebne po tylu wypitych słodzonych napojach. Woda z miodem i cytryną dla mnie jest pycha, a i tak nie wypijam jej tyle co coli. Podobno od zdrowych rzeczy nie da się uzależnić, więc spróbujmy. Małymi kroczkami :)

___
http://piwniczanka.pl/

Odpowiedz do tematu